Birçok kişi tarafından konuşulan üniformaların tasarımcısı İtalyan Ettore Bilotta, İstanbul Boğazı’ndaki akış ve hareketlerden esinlendim, bana ilham veren İstanbul dedi.
Sosyal medyada sürekli olarak ülkemizin ekonomik durumlarındaki dalgalanmalardan dolayı Türk ekonomisine katkı için Türk Malı kullanılması konuşulurken, Türk Hava Yolları’nın üniforma tasarımı için İtalyan modacıyla çalışması tekstilcileri kızdırdı.
İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (IHKIB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi, twiter hesabından isyan etti. ‘THY yeni kıyafetlerini İtalyan tasarımcıya tasarlatmış. Bizler milli havayolumuz diye THY ile uçarken, bu kadar tasarımcımız varken üstelik bu konuda iddialı iken çekimlerde dahil tüm hazırlıkların yurtdışındaki kişilere yaptırılmasını kınıyor, sorumluları istifaya davet ediyorum’ dedi. 

HİKMET TANRIVERDİ Kimdir?
1962 Malatya doğumlu. Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdikten sonra genç yaşta iş hayatına atıldı. 1975 yılından bu yana tekstil ve hazır giyim sektörünün içinde bulunuyor. Pek çok alanda faaliyet gösteren İnci Grup’un yönetim kurulu başkanı olan Tanrıverdi, 2008 yılından beri İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) başkanı olarak görev yapıyor.

gokyuzuhaberci.com