İstanbul'da yapımı hızla devam eden ve 29 Ekim'de 2 pistiyle 1. Fazı'nın açılması planlanan 3. Havalimanı, Atatürk Havalimanı çalışanlarının psikolojisini bozdu. 3. Havalimanı'nın açılış tarihi ile ilgili dedikodular en çok da, çok düşük maaşla yoğun bir çalışma yürüten Kattenbeck personelini etkiledi. Yaklaşık 600 çalışan, bu konuda yetkililerden bilgi alamazken diğer havalimanı çalışanlarıyla bilgi alış-verişi yaparak teselli bulmaya çalışıyordu. İşte bu sıkıntılı durumla ilgili Gökyüzü Haberci'nin yaptığı haber üzerine Kattenbeck yöneticileri harekete geçti.

PERSONEL BILGİLENDİRDİ

Kattenbeck yetkileri, çalışanlarına Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Servis Katı'ndaki Yemekhane'de Atatürk Havalimanı'nın kapanma süreciyle ilgili ilk defa bilgilendirme toplantısı düzenledi. Çalışanlar ise yöneticilere özellikle sosyal haklarıyla ilgili sorular yöneltti.

Çalışanlara günde 2 saat iş arama izni verileceğini ancak bunu kullanmak istemeyenlere ise bu iznin günlük çalışma saatlerine mesai yapmış gibi ekleneceğini (4 saat) dile getiren yetkililer, Havalimanı'nın kapanmasıyla da çalışanlara tüm sosyal hakların eksiksiz olarak ödeneceğini kaydetti.

MAAŞLAR 2400 TL'YE YÜKSELECEK

Şuanda yaklaşık 1600 TL maaş alan çalışanların, 2 saatlik iş izinlerini kullanmamaları halinde ek mesailerle (günlük 2 saat iş arama izni) maaşlarının yaklaşık 2400 TL'ye yükseleceği öğrenildi.

Kattenbeck çalışanları üvey evlat mı?