THY Teknik ve Çelik İş Sendikası, bugünkü görüşmede birçok konuda uzlaşmaya giderken, ücret zammı konusunda ise anlaşamadı.

GREV OLUR MU?

Bu arada sona eren arabulucu süresinin ardından yapılan görüşmeden de bir sonuç alınamaması nedeniyle grev yolunun da önü açılmıştı. Ancak, THY Teknik’in Pazartesi günü saat 10.00’da ücret zammı ile ilgili Çelik İş Sendikası’na yeni bir teklif sunacağı öğrenildi.

Çelik İş’ten görüşme sonrası şu açıklama yapıldı:

Değerli arkadaşlar,

21 Eylül 2018 (bugün) yapılan görüşmede ;
- Mazaret izni maddesi aynı şekliyle kabul edildi.
- 03. Teknik destek iş gurubunun teknisyenliğe geçişinde mutabık kalınarak tanımlama çalışmasına başlandı.
-  01. Destek personellerinin iş gurubundakilerin eğitim ve görev alanına göre incelenerek üst guruba intibak yapılması gerekenlerin belirlenmesine karar verildi.
- Kısmi yetki kapsamının genişletilmesi ve taleplerimiz doğrultusunda tanımlanması için değerlendirilmek üzere karşılıklı teklifiler sunuldu.
- İş grupları değişikliği durumundaki geçiş esasları için karşılıklı teklifler sunularak sonraki toplantıda değerlendirmek üzere görüşüldü.
- 10.3 gurubundaki cs tanımına Kabin içi başk. Eklendi
- 14. İş gurubuna şeflik tazminatı eklendi.

Pazartesi saat 10.00’da işverenin vereceği Ücret ve zam oranları teklifleri ile ücret cetvellerindeki kapsamlar hakkında karşılıklı sunulan tekliflerin değerlendirilerek görüşülmesine karar verildi.