Türk Hava Yolları (THY) Teknik AŞ ile Çelik İş Sendikası arasında yapılan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde yine sonuç alınamadı.Anlaşmazlık 2 gün içinde çözülmezse Sendika grev kararı alabilecek.

THY Teknik yöneticileri ile Çelik İş Sendikası yöneticileri ücret zammı konusunu görüşmek üzere bugün yine bir araya geldi. Ancak Sendikanın verdiği zam ve seyyanen zam oranları teklifinde anlaşılamadığı Çelik İş Sendikası'ndan yapılan açıklama ile duyuruldu. İki gün içinde zam konusunda anlaşma sağlanamazsa THY Teknik'te grev kararı alınması bekleniyor.

İşte Çelik İş'in görüşme sonrası yaptığı açıklama;

Değerli Arkadaşlar,

İşverenle bugün gerçekleştirilen görüşmede ücret cetvellerindeki taleplerimiz ve işverenin vermiş olduğu ücret oranı teklifleri görüşüldü.

Görüşmenin sonucunda;

- (A,B1,B2 )Lisans alan teknik destek personelinin VEYA işverenin belirlediği koşulları karşılayarak yapılacak sınav ve değerlendirmeler sonucunda başarılı olanların 10.0 iş gurubuna geçiş talebimiz kabul edildi.

-10.0 İş gurubundaki kalibrasyon kapsam sorumlulularına %20 ek tazminat verilmesi talebimiz kabul edildi.

-UÇAK BAKIM BAŞKANLIĞINA bağlı komponent cs/ss lerin yetki süreleri boyunca 10.3 iş gurubuna geçişleri için verdiğimiz teklif kabul edildi.

İşveren verdiğimiz zam ve seyyanen zam oranları teklifimize karşı;

-İşveren ilk 6 ay için 9.17 zam oranı ve 1.3.4 iş guruplarına seyyanen iyileştirme yapılabileceğini teklifinde bulundu

-Sonraki 2.-3.-4. Altı aylık dilimlerde ise enflasyon oranında artış teklfimizin değerlendirilebileceği belirtildi.

Bizlerde vermiş oldukları teklifi uygun bulmadığımızı ve revize edilmiş teklif oranlarımızda kararlı olduğumuzu belirterek görüşmeyi sonlandırdık.

Bilgilerinize
Saygılarımızla