Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

http://www.gokyuzuhaberci.com/e-dergi/oku.php?id=155#page/1

YUSUF ZENGİN

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, 29 Ekim'de açılması planlanan 3. Havalimanı'nda çalışmaların aksamadan yürütülmesi amacıyla eğitim çalışmalarına hız verdi. Kurum, açılışa kadar 100 eğitim sınıfında 2000 sertifikalı eğitim düzenleyecek.

DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, 3. Havalimanı'nda açılış sonrası hizmetlerin eksiksiz ve aksamadan yürütülmesinin yanı sıra uçuş trafiğinin de güvenli şekilde yürütülmesi amacıyla gerçekleştirilen eğitim çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Funda Ocak, başarıyla gerçekleştirdikleri eğitim seferberliği ile ilgili twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

29 Ekim’deki büyük açılışta hiçbir aksaklığa meydan verilmemesi için tüm DHMİ camiası seferberlik bilinci ve ruhuyla çaba gösteriyor. Bu anlayışla hareket eden tüm birimlerimiz İGA ve diğer paydaşlarla koordinasyon içinde gerekli çalışmaları yürütüyor.

Büyük açılış öncesinde çok önem verdiğimiz bir alan da eğitim. Yeni Havalimanında DHMİ çatısı altında görev yapacak personel ile İGA çalışanlarına yönelik faaliyetleri özetlemek istiyorum kıymetli takipçilerime.