Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

http://www.gokyuzuhaberci.com/e-dergi/oku.php?id=155#page/1

THY Teknik A.Ş yönetimi ile Çelik-İş Sendikası arasında aylardır yürütülen Toplu İş Sözleşmeleri'nde en kritik güne gelindi. Aylardır sonuç alınamayan ve arabulucuya gidilen görüşmelerde bugün arabulucu raporu için son gün!

THY Teknik yöneticileri ile Çelik İş Sendikası yöneticileri son olarak geçtiğimiz hafta ücret zammı konusunu görüşmek üzere bir araya gelmişti. Sendikanın verdiği zam ve seyyanen zam oranları teklifinde anlaşılamadığı Çelik İş Sendikası'ndan duyurulmuştu. Aylardır devam eden ancak bir türlü anlaşmanın sağlanamadığı görüşmeler için arabulucu da çare olmadı. Bugün arabulucu süresinin de dolacağı ve arabulucudan gelecek rapor doğrultusunda kritik kararların alınabileceği öğrendildi.

GREV KARARI ÇIKABILİR!

THY Teknik çalışanlarının sonucunu merakla beklediği görüşmelerden bir sonuç alınamaması ve tüm yolların tıkanması nedeniyle Çelik-İş Sendikası'nın grev kararı alacağı aksi takdirde yetkisini kaybedeceği biliniyor.

Grev kararının 6 gün önceden haber vermek suretiyle 60 gün içerisinde de uygulanması gerekiyor. Kararın uygulanmaması durumunda da sendikanın yetkisinin düşeceği belirtiliyor. Çalışanlar ise THY Teknik ile Çelik-İş Sendikası arasındaki görüşmelerin bir an önce neticeye ulaşmasını ve iş barışının bozulmamasını ümit ediyor.