Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

http://www.gokyuzuhaberci.com/e-dergi/oku.php?id=155#page/1

YUSUF ZENGİN

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Yönetim Kurulu eski Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bünyesinde bulunan Havacılık ve Uzay Teknolojileri Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

DHMİ Genel Müdürlüğü görevine 2015 yılında getirilen ve Ekim 2016’da Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nda Müşavir olarak görevlendirilen Serdar Hüseyin Yıldırım, yeni görevine atandı. 1989 yılında havacılık sektöründe göreve başlayan ve çeşitli havayollarında yönetici olarak 12 sene çalışan Yıldırım, daha sonra yurtdışında çeşitli ülkelerde proje danışmanlığı yaptı. Kadir Has Üniversitesi’nde 5 yıl Havayolu İşletmeciliği dersi veren Serdar Hüseyin Yıldırım, bundan böyle Havacılık ve Uzay Teknolojileri Genel Müdürü (vekaleten) olarak görevini yürütecek.

SERDAR HÜSEYİN YILDIRIM KİMDİR?

 1961 İstanbul/Üsküdar doğumlu Serdar Hüseyin Yıldırım Kadıköy Anadolu Lisesi ve İTÜ Uçak Mühendisliği bölümünde okudu. 1980’de Berlin Teknik Üniversitesi’ne yatay geçiş yaptı. Ulaşım Bilimleri Fakültesi Havacılık ve Uzay Bilimleri bölümünü bitirdi. Aynı üniversitede yüksek lisansını Havayolu İşletmeciliği dalında tamamlayarak 1987 yılında yurda döndü. Askerlik hizmetini Hava kuvvetlerinde yedek subay olarak yaptı.

1989 yılında Havacılık sektöründe göreve başladı, çeşitli havayollarında yönetici olarak 12 sene vazife yaptı. Daha sonra yurtdışında çeşitli ülkelerde proje danışmanlığı yaptı. Bu arada dünyayı dolaşarak 140 ülkeyi ziyaret etti. Kadir Has Üniversitesi'nde 5 sene Havayolu İşletmeciliği dersi verdi.

Mart 2015’de Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Yönetim Kurulu Başkanlığına ve Genel Müdürlüğüne atandı. Ekim 2016 da Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nda Müşavir olarak görevlendirildi. İngilizce ve Almanca bilen Serdar Hüseyin Yıldırım evli ve dört çocuk babasıdır.