Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi 19 yaşında News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

THY Teknik A.Ş. çalışanlarının bağlı olduğu Çelik-İş Sendikası, Toplu İş Sözleşmesi sürecinde yaşananlarla ilgili üyelerine bilgilendirme mesajı gönderdi. Arabulucu resmi raporunun sendikaya ulaşması sonrası ise gerekli yasal adımların atılacağı açıklandı.

"Çalışanların moral ve motivasyonunu düşürücü olumsuz söylemler geliştirildiğini üzülerek görmekteyiz" ifadelerinin kullanıldığı Sendika açıklamasında, "Üyelerimize yapılan bu baskı ve incitici üslubu şiddetle kınayarak reddetmekteyiz" denildi.

İşte Çelik-İş tarafından yayınlanan o açıklama:

"Değerli Üyelerimiz,

6. Dönem Toplu İş Sözleşmesi sürecinde işverene yapmış olduğumuz revize edilmiş ücret tekliflerindeki uzlaşı sağlanamayan maddelerle ilgili bilgilendirmeyi ve tekliflerimizdeki kararlı irademizi sizlerle paylaşmıştık. Halen resmi olarak devam etmekte olan bu süreçte yaşanan tüm gelişmeler her aşaması ve bütün detaylarıyla HAK-İŞ Konfederasyon Başkanımız Sayın Mahmut ARSLAN ile Çelik- İş Sendikamızın Genel Başkanı Sayın Yunus DEĞERMENCİ bey tarafından yakinen takip edilmektedir. Arabulucunun resmi raporunun Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla tarafımıza tebliğ edilmesinden sonra atılması gereken bütün yasal adımlar hakkında gerekli hazırlıklar yapılarak, tüm gelişmeler ışığında Genel Merkezimizle sürekli istişarelere ve değerlendirmelere devam edilmektedir.

Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri süresince ülkemizin göz bebeği ve milli bayrak taşıyıcımız olan THY TEKNİK ailesi olarak kurumumuzun iş barışına ve iş yeri huzuruna karşı göstermiş olduğumuz özen ve hassasiyete rağmen maalesef işveren tarafından bazı üst düzey yöneticilerin aynı duyarlılığı göstermeyerek üyelerimizi incitici ve rencide edici tavırlar sergilediğini, çalışanların moral ve motivasyonunu düşürücü olumsuz söylemler geliştirildiğini üzülerek görmekteyiz. ‘’Emeğin En Yüce Değer’’ olarak kabul edildiği bu kararlı anlayışla üyelerimize yapılan bu baskı ve incitici üslubu şiddetle kınayarak reddetmekteyiz.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki bütün aşamalarda da siz değerli üyelerimize karşı sorumluluk duygusuyla her gelişmeden şeffaflıkla haberdar ederek, emeğimizin hakkını en güçlü biçimde korumaya ve sizleri en doğru şekilde bilgilendirerek art niyetli zihniyetlerin gayretini boşa çıkarmaya devam edeceğiz.

Bilgilerinize arz ederiz.
Saygılarımızla."

ÇELİK-İŞ SENDİKASI
HAVACILIK ŞUBE BAŞKANLIĞI