Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi 19 yaşında News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

YUSUF ZENGİN

Sabiha Gökçen Havalimanı işletmecisi İSG, çalışanlarına yüzde 8 oranında bir ara zam yapma kararı aldı. Bu müjdeli haberi ise çalışanlara, İSG'nin CEO'su Ersel Göral duyurdu.

Son dönemde havacılık şirketlerinde sıkça rastlanan çalışanların maaşlarına yapılan zam haberlerine bir yenisi daha eklendi. Malaysia Airports'un işlettiği İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda tüm personele yüzde 8 oranında zam yapıldı. Bu ara zammı mevcut ekonomik durumdan dolayı yaptığını duyuran kurum, zammın 1 Ekim'den itibariyle geçerli olduğunu bildirdi.

Sabiha Gökçen CEO'su Ersel Göral imzasıyla çalışanlarına söz konusu zam kararı duyurulurken, personelin bu karardan oldukça memnun oldukları ifade edildi.

Zam kararı Ersel Göral tarafından çalışanlara böyle duyuruldu:

Değerli Çalışma Arkadaşlarım,

Son aylarda ülkemiz ekonomisinde yaşanan değişiklikler ve bunun neticesinde oluşan olumsuz koşulların farkındayız. Bu duruma uyum sağlayabilmek için hem bireysel hem de kurumsal olarak birçok ekonomik önlem almak zorunda kaldık, almaya da devam ediyoruz.

Aynı zamanda siz değerli çalışanlarınlarımızın bu durumdan daha az etkilenmesi için neler yapabileceğimizi de yönetim olarak sürekli değerlendiriyoruz.

10 yıl boyunca elde ettiğimiz büyüme rakamlarının yanı sıra sayısız ödül, rekor ve başarının gerçek mimarı olan siz değerli çalışanlarımıza, az da olsa destek olabilmek adına bir adım attık ve bugün yönetim kurulumuz ile gerçekleştirdiğimiz görüşme neticesinde; 1 Ekim 2018 tarihi itibariyle tüm çalışanlarımızın aylık maaşlarına % 8 oranında bir ara zam yapma kararı aldık.

Kıymetli Arkadaşlarım,

Bugüne kadar gösterdiğiniz üstün gayret için hepinize teşekkür ederim. Bundan sonrası için daha da büyük bir şevk ile işinize sarılıp sahip çıkacağınıza ve hep birlikte yeni başarılar yaratacağınıza olan inancım tamdır.

Sözkonusu kararın hayırlı olmasını diliyor, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.