Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

Hürriyet yazarı Fatih Çekirge yazadı,Bunu söyleyen kim?

Türk Hava Yolları’nın en tecrübeli pilotlarından...

Hatta pilotların hocalarından birisi...

Aynen şöyle dedi:

“Fatih Bey, şu anda üçüncü havalimanının önemini konuşuyoruz. Ama inanın, tam şu anda dördüncüsü ve daha büyüğünü yapmaya başlamanın zamanıdır.”

Bir refleks olarak sordum:

“Aman hocam... Üçüncü havalimanı üzerine o kadar çok fırtına koparıldı ki... Dördüncü ve daha büyüğü için neler olur...”

Gülerek cevap verdi:

“Yıllardır THY’de hizmet veriyoruz. Şu kriz denilen saldırıda bile büyük mücadele verildi. Ama yine de aşılıyor. Neden hemen şimdi dördüncü havalimanı ihalesi diyorum? Çünkü dünya bu noktaya gidiyor. İnanın 3’üncüsü de yetmeyecek. Şimdi planlamaya başlarsanız, ancak taleplere yetişirsiniz. 10 yıllık, 100 yıllık düşünüyorsak eğer...”

BURASI DÜNYANIN ORTASIDIR

- Hocam, şimdi birileri hayal diyecek...

- “Desinler... Hayalsiz bir şey olur mu? Bak biz yıllardır içindeyiz. Hayali değil, gerçeği hayal ediyoruz. Çin geliyor. Asya geliyor. Bunlar havayı nereden geçecekler? Elbette İstanbul üzerinden. Batı da Asya’ya gitmek istiyor. Nereden geçecek? Durak nerede? En büyük alternatif İstanbul. Burası dünyanın ortası Fatih Bey. Aslında biliyor musun, şu anda en büyük kazanç hava kargo taşımacılığında. Yarın geç kalırsanız yetişemezsiniz.”

Doğrusu bu kadar tecrübeli bir isimden bunları duyunca...

Dedim ki...

Ben yıllarca şimdiki Meclis Başkanımız Binali Yıldırım’la bu konuları konuştum.

İzledim...

O her defasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la kurdukları hayalleri anlatmıştı.

Erdoğan’ın ufuk açıcı vizyonunu anlatmıştı.

O nedenle diyorum...

Mutlaka bir çalışma vardır.

Bütün bunları hayal eden vizyon, dördüncüyü de düşünür.

Varsa öğrenelim...