Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

YUSUF ZENGİN

Türk Hava Yolları (THY), Türkiye’nin gözde turizm merkezleri Antalya, İzmir, Dalaman ve Bodrum-Milas Havalimanları’ndan 2019’dan itibaren yurt dışında 11 ülkedeki 34 noktaya 67 frekans tarifeli sefer düzenleyecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile THY iş birliğinde Türkiye’nin turizmine katkı sağlayacak yeni adımlar atılıyor. Operasyonlarını 122 ülkedeki 304 noktada sürdüren THY, Türkiye’nin büyüme sürecine katkı sağlayacak adımlar atmaya devam ediyor. THY genel yönetim binasında, T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı’nın katılımı ile gerçekleşen tanıtım toplantısında Türkiye’nin turizmine katkı sağlayacak planlamanın detayları aktarıldı. Yeni seferlerin Avrupa ve Ortadoğu’da yüksek turizm potansiyeline sahip şehirler ile Türkiye’nin yeryüzü cenneti bölgeleri arasındaki ulaşımı kolaylaştıracağı belirtildi.

TÜRKİYE CAZİBE MERKEZİ OLDU

Yeni seferler ile ilgili açıklama yapan THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı; “Ülkemiz turizminin yaşadığı zor zamanları ve üzerimizdeki kara bulutları geride bıraktık. Güneşli günleri yeniden yaşıyoruz. Geçtiğimiz yaz aylarında hızla artan yabancı turist ilgisi ile ülkemizin cazibe merkezi olduğunu bir kez daha gördük. Türkiye, eşsiz doğası ve sosyal olanakları ile kıtalar arası bir noktada unutulmayacak bir tatil imkânı sunuyor. Biz bu imkânları yurt dışında yüksek turizm potansiyeli olan bölgelere daha çok tanıtmalı ve cennet şehirlerimize olan ulaşımı kolaylaştırmalıyız.  Bayrak taşıyıcı havayolu olarak ülkemize katkı sağlayacak görevlere daima hazırız. Bugün de 2019 yılı itibarıyla başlatacağımız stratejik seferlerimizi sizinle paylaşıyoruz.” dedi.

34 NOKTAYA 67 FREKANS UÇUŞ!

THY, 2019 yılı planlaması çerçevesinde; Antalya Havalimanı’ndan 13 destinasyona 50, Milas- Bodrum Havalimanı’ndan 4 destinasyona 5, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan 5 destinasyona 9, Dalaman Havalimanı’ndan 2 destinasyona 3 frekans olmak üzere toplam 34 noktaya 67 frekans tarifeli yurt dışı seferi icra etmeyi planlıyor.

Bu arada haftalık 67 sefer düzenlenmesi planlanan ülkeler ve sefer sayıları ise şöyle: İngiltere (8), Almanya (14), Rusya (14), Azerbaycan (7), Suudi Arabistan (3), Kuveyt (4), Ürdün (4), Ukrayna (1), Cezayir (3), İsrail (5), Lübnan (4).