‘Tarihi eserleri yurtdışına kaçırıp satan şebekeyle bağlantısı tespit edilen’ temsil gözetim şirketi Fly Services’in sahibi Gökhan Sarıgöl, gözaltına alındı.

İtanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele ekipleri, Anadolu’dan kaçak kazı ve hırsızlık gibi yöntemlerle temin ettiği tarihi eserleri başta Avrupa ülkeleri olmak üzere yabancı ülkelere kaçırıp satan bir şebekeyi takibe aldı. Yapılan teknik ve fiziki izlemelerde şebekenin içerisinde bulunan şüphelileri tek tek belirleyen ekipler, şebeke üyelerine yönelik bu hafta başında operasyon düzenledi.

BAĞLANTISI TESPİT EDİLDİ!

Düzenlenen operasyonların ilk ayağında şebeke üyesi 5 şüpheliyi gözaltına alan ekipler, devam ettirdiği soruşturma kapsamında şebekeyle bağlantılı olduğu ileri sürülen bir iş adamını yakalayıp gözaltına aldı. Edinilen bilgiye göre yüklü miktarda tarihi eserle yakalanan şebeke üyelerinin ifadesi ve irtibatlarından tespit edilen iş adamının, Atatürk Havalimanı’nda temsil gözetim hizmeti sunan Fly Services’in sahibi Gökhan Sarıgöl olduğu öğrenildi.

Vatan caddesindeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülerek sorguya alınan Sarıgöl ile birlikte şebeke üyelerinin sorgu ve ifade alma işleminin devam ettiği öğrenildi.