Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi 19 yaşında News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

YUSUF ZENGİN

3. Havalimanı yolcuları, terminalde sunulacak özel hizmetler arasında ilk sırada ‘elektrikli golf aracı’ istiyor.

İstanbul’da yapımı devam eden 29 Ekim’de Türk Hava Yolları’nın (THY) 5 merkeze yapacağı uçuşlarla kısmen açılacak 3. Havalimanı’nda hizmet kalitesinin artırılması amacıyla çalışmalar sürüyor. Havalimanı işletmecisi İGA, sosyal medya hesabından yaptığı anketlerle yolcuların seyahat öncesi ve sonrası terminalde olmasını istediği hizmetlerle ilgili ön çalışma yapıyor.

İGA’nın twitter hesabından yaptığı son ankette ise yolculara, ‘Özel yolcu hizmetlerimizden ilk olarak hangisinden yararlanmak istersiniz?’ diye soruldu. Sosyal medya kullanıcılarından ‘Elektrikli golf aracına’ yüzde 58 oy çıkarken, ‘karşılama&uğurlama’ şıkkına ise yüzde 42 oy verildi.

ÖZEL YOLCU HİZMETİ DE İSTENİYOR!

İGA Yönetimi tarafından daha önce de, sosyal medya hesabından yolculara, “Havalimanları’nın sizi en çok mutlu eden hizmeti hangisidir?” şeklinde bir soru yöneltildi. Anketin şıkları arasında, check-in (bilet ve bagaj işlemi), güvenlik ve pasaport kontrol noktaları ile duty free (gümrüksüz satış) mağazalarındaki fast track (hızlı geçiş) uygulamasının yanı sıra araçlar için vale hizmeti ile özel yolcu salonları (lounge) yer aldı. 1046 kişinin oy verdiği mini ankette yolcular, en yüzde 50’lik oranla özel yolcu hizmetini seçti. Ankette Fast track yüzde 44, vale uygulaması ise yüzde 6 oranında oy aldı.