Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi 19 yaşında News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

YUSUF ZENGİN

3. Havalimanı’ndaki işçilerin kaldığı yatakhanelerdeki ortamda bir değişiklik olmadı. İşçiler yine güne kötü şartlarda uyanmaya devam ediyor.

İstanbul’da yapımı hızla devam eden ve 29 Ekim’de uçuşlara kısmen başlanacak 3. Havalimanı’nda, işçilerin kaldığı yatakhanelerdeki kötü manzaralar değişmedi. İnşaat İşçileri Sendikası İnşaat İş’in, sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, işçilerin büyük mağduriyet yaşadıkları ifade edildi.

Yatakhanelerden fotoğraf da paylaşan Sendika yetkilileri, “3. Havalimanı işçilerinin bu sabah nasıl uyandığını görün. İşçi arkadaşlarımız, ‘Başımıza gelmeyen kalmadı. Hâlâ insanlık dışı koşullarda yaşıyoruz’ diyorlar.” şeklinde açıklama yaptı.

SAMSUNLU: TÜM SORUNLAR ÇÖZÜLDÜ!

Hürriyet Yazarı Cengiz Semercioğlu ise bugünkü köşesinde işçilerin yaşadığı sıkıntıları da gündeme getirdi. 3. Havalimanı işletmecisi İGA’nın CEO’su Kadri Samsunlu’nun işçilerle ilgili tüm sorunların çözüldüğünü kendisine söylediğini dile getiren Semercioğlu, şunları yazdı:

Kadri Samsunlu çok açık olarak şunu söyledi; “Sıkıntılar ne yazık ki bana geç intikal etti. İşçilerin yağmur altında ıslanmaları kabul edilir şeyler değil. Bundan dolayı da işçilerden özür diledim. Ama sonra olay istismar etmeye çalışanlar çıktı” dedi.
 Yatakhane, tahtakurusu, hijyen, ilaçlama gibi sorunların hepsi çözülmüş.