Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi 19 yaşında News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

YUSUF ZENGİN

Tarihi eser kaçakçılığı iddiasıyla tutuklanan temsil gözetim şirketi sahibi Gökhan Sarıgöl’ün, 35 kaçakçılık şüphelisine havalimanında rahatça gezebilmesi için Personel kartı (Apron Terminal Kartı) çıkardığı iddia edildi.

İstanbul Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları çalışmalar sonucunda bir grubun tarihi eser kaçakçılığı yaptığını belirlemiş ve şüphelilerin kimliklerinin tek tek tespit edilmesinin ardından da operasyon için düğmeye basmıştı. Çok sayıda ev ve işyerine düzenlenen baskında aralarında Gökhan Sarıgöl’ün de olduğu 27 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin tamamının aynı şirketin üst düzey isimleri olduğu öğrenildi. Kaçakçılık polisinin, operasyon kapsamında şüphelilerin ev ve işyerlerinde yaptığı aramalarda aralarında paha biçilemeyen eserlerin de bulunduğu çok sayıda tarihi eser ele geçirdiği kaydedildi.

APRON KARTIYLA UÇAĞA KADAR GİDİYORLAR!

Havacılık sektörünün yakından tanıdığı Gökhan Sarıgöl hakkında yeni bir iddia daha ortaya atıldı. İddiaya göre Sarıgöl, şirketi Fly Service üzerinden 35 kaçakçılık şüphelisine apron kartı çıkardı. Kart çıkarılan şüpheli kişiler de, bu sayede İstanbul Atatürk Havalimanı’nda sadece yolcuların girebildiği alanlar ile sadece havalimanı çalışanlarının geçiş yaptığı uçakların park alanlarının da bulunduğu aprona rahatça girebiliyordu.