Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi 19 yaşında News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

Türk Hava Yolları (THY), göreve yeni başlayan 500 yeni pilot için 'Ailemize Hoş Geldiniz' töreni düzenledi.

Kaptan Pilot, II. Pilot ve Yetiştirilmek Üzere Pilot unvanlarıyla 2018 yılında göreve başlayan pilotlar için düzenlenen törene THY Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Bilal Ekşi ile şirket yöneticileri katıldı. Son 15 yılda gelişimini istikrarlı bir şekilde sürdüren THY, 2023 hedefleri doğrultusunda genişlettiği filosunu yeni pilot katılımlarıyla güçlendirmeye devam ediyor.

YIL SONU HEDEFİ 1100 PİLOT

'Ailemize Hoş Geldiniz' etkinliğindeki konuşmasına kurumun tarihine kısaca değinerek başlayan Genel Müdür Bilal Ekşi, kazanılan başarıların yenilerine ilham olacağını vurguladı. Ekşi konuşmasını, "Türkiye’nin en değerli markası olarak yükselmeye sizlerle devam edeceğiz. Elimizden gelenin her zaman +1 fazlasına odaklanmalıyız. Hedeflerimize ailemizin gayretleriyle ulaşacağız. Bu tören ile 41 Kaptan Pilot, 286 II. Pilot ve kendi yetiştireceğimiz pilotlar ile toplam 500 pilotun ailemize katılımını gerçekleştiriyoruz. Yıl sonuna kadar Türk Hava Yolları’na katılan pilot sayısının 1100’e ulaşmasını bekliyoruz.” cümleleriyle sürdürdü.

UÇAK SAYISI 500'Ü GEÇECEK!

2018 yılında bünyesine kattığı pilotların çoğunluğunun Türk oluşu, THY'nin ülkemiz sivil havacılığının gelişimine verdiği önemi gözler önüne seriyor. 2023 yılında filosundaki uçak sayısı 500’ü geçecek olan şirket, yerli ve yabancı pilot transferleriyle de mesleğin küresel birikimini, yetiştirmek üzere istihdam ettiği adaylarla buluşturuyor. Yeni evi İstanbul 3. Havalimanı ile büyümesini sürdürecek bayrak taşıyıcımız,  pilot istihdamından yeni hatlara, teknolojik gelişmelerden AR-GE çalışmalarına kadar çeşitli alanlarda yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.