Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi 19 yaşında News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

YUSUF ZENGİN

Türk Hava Yolları (THY), TV 8’de yayınlanan ‘İşte Benim Stilim’ adlı televizyon programıyla popüler olan Selin Baygüneşli’yi (26), pilot olarak işe almaktan son anda vazgeçti.

Bir dönem televizyon dünyasına damgasını vuran ve dillere pelesenk olan ‘Bizimle değılsın’ sözlerinin çıkış noktası İşte Benim Stilim programının yarışmacılarından Selin Baygüneşli, özel bir uçuş okulundaki eğitimlerini tamamladıktan sonra hayali olan pilotluk mesleğine adım atmaya hazırlanıyordu. Bu yüzden THY’ye müracaat eden ve tüm aşamaları geçen genç pilot adayı, İnsan Kaynakları’ndan gelen olumsuz cevap üzerine büyük şok yaşadı. Baygüneşli’nin, sosyal medyada çıkan dövmeli fotoğrafları nedeniyle THY’ye alınmadığı öğrenildi.

EĞİTİMİNE HIZ VERDİ

Yarışmadan geçen yıl 26 Mart’ta elendikten sonra pilotaj eğitimlerine hız veren Baygüneşli, çocukluk hayali olan pilotluk mesleği için eğitimlerini tamamladıktan sonra THY’nin pilot alım süreçlerine katılıp başarılı olmuştu.