Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş. ile Çelik İş Sendikası aylardır devam eden TİS görüşmeleri kapsamında bugün bir toplantı daha yaptı. Toplantıda uzlaşma sağlanamazken, iki taraf yarın sabah tekrar bir araya gelecek.
Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde birçok konuda uzlaşan ancak diğer konularda bir türlü uzlaşamayan Sendika ve THY Teknik Yönetimi, bugün yine bir araya gelerek yeni teklifleri değerlendirdi. Görüşme sonrası Özçelik-İş Sendikası tarafından yapılan bildiride şu bilgilere yer verildi;

Değerli üyelerimiz;

6. Dönem TİS ile ilgili bugün saat 13.30’da yapılan görüşmelerde uyuşmazlık konusu olan ücret, iyileştirme ve imza parası hususlarındaki görüşmelerde bir anlaşma sağlanamamıştır. Yarın saat 10.30’da görüşmeler devam edecektir.

TEKLİFLER BEĞENİLMEDİ!

THY Teknik, Çelik İş Sendikası’na ilk 6 ay için 9,17 zam oranı ve 1, 3 ve 4. iş guruplarına seyyanen iyileştirme, sonraki 2, 3 ve 4. altı aylık dilimlerde ise enflasyon oranında artış teklifini değerlendirilebileceğini iletmişti. Çelik İş Sendikası da, şirketin bu teklifini reddederek görüşmeleri sonlandırmıştı.