Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi 19 yaşında News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

YUSUF ZENGİN

Diyarbakır Havalimanı’ndaki güvenlik kontrol noktasındaki uygulamaya yolculardan tepki geldi. Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü de, gereğinin yapılacağını iletti.

Diyarbakır Havalimanı’ndaki güvenlik noktasında yolcuların giysi ve çanta gibi eşyalarını koyduğu plastik kutuların bulunduğu bölüm ile x-ray cihazı arasındaki mesafenin uzak olması yolculardan tepki gördü. @mevlanaidris adlı twitter kullanıcısı, Diyarbakır Havalimanı’ndaki söz konusu güvenlik noktasını fotoğrafıyla birlikte yayınlayarak, “Sayın @dhmikurumsal, bu nokta Diyarbakır’dan. Aradaki mesafe çok fazla, yaşlı
yolcular kontrol bagaj kaplarını taşımakta zorlanıyor. İstanbul’daki gibi tezgâhla bant birbirine bitişik olmalı.” şeklinde not düştü.

Olaya kayıtsız kalmayan DHMİ de, “Sayın İlgili, Konuyla ilgili bildirim oluşturulup size mesaj yoluyla cevap verilebilmesi için bizi takip edebilirsiniz. Saygılarımızla.” şeklinde cevap verdi.