Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi 19 yaşında News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

YUSUF ZENGİN

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, 3. Havalimanı’nın Cumhuriyet Bayramı’nda açıldığına dikkat çekerek, “Bu gurur hepimizin!” dedi.

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, Pazartesi açılacak ve sadece Türk Hava Yolları’nın (THY) 5 merkeze gerçekleştireceği uçuşlara ev sahipliği yapacak 3. Havalimanı ile ilgili paylaşımda bulundu.

Funda Ocak’ın 3. Havalimanı açılışına ilişkin değerlendirmesi şöyle:

Cumhuriyetimizin en büyük vizyon projelerinden biri olan İstanbul Yeni Havalimanı, Cumhuriyet Bayramı’nda açılıyor, çok mutlu ve gururluyuz! Bu muhteşem eserde emek ve alın teri bulunan tüm kadrolar heyecanla bu tarihi anı bekliyorlar.

Dünyanın hayranlıkla takip ettiği bu eseri ülkemize kazandıran Cumhurbaşkanımız Muhterem Recep Tayyip Erdoğan’a, başından beri emeği geçen, imzası olan değerli büyüklerimize ve katkısı bulunan herkese DHMİ olarak minnettarız. Bu gurur hepimizin.

Ayrıca, asrın projesine layık bir açılış merasimi düzenlemek için olağanüstü gayret gösteren ilgili kuruluşların kıymetli mensuplarına teşekkürü borç biliyorum.