Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi 19 yaşında News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

YUSUF ZENGİN

Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş. ile Çelik İş Sendikası arasındaki 6. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı.

 Toplu İş Sözleşmesi toplantılarında, Arabulucu sürecinin de uyuşmazlıkla sonuçlanmasının ardından grev sürecine doğru ilerleyen görüşmelerde taraflar zam oranları konusunda uzlaştı.

Buna göre ilk altı ay için zam oranı yüzde 12,5, ikinci altı ay için (Ekim ayından itibaren) yüzde 9 ve Ocak ayında enflasyon farkı, üçüncü ve dördüncü altı ayda enflasyon farkı ve beşinci ayda ise enflasyona ek olarak yüzde 1, altıncı ayda enflasyon farkı olarak belirlenen yeni zam oranlarına ek olarak 5 bin TL’lik net imza parası ödeneceği de belirtildi.

SOSYAL YARDIM 800 TL

Ayrıca tüm çalışanlara grubuna göre 100-150 TL seyyanen olmak üzere ücret verilmesi karara bağlanırken sosyal yardım 50 TL artışla 800 TL olarak belirlendi. Konuya ilişkin resmi açıklamanın kısa süre içinde yapılması bekleniyor.