Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi 19 yaşında News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

YUSUF ZENGİN

Türk Hava Yolları’nın (THY) Havana-İstanbul uçağı, temizliği yapılmadan ve yetkililer tarafından açıklanmayan bir nedenle yaklaşık 2,5 saat mesafedeki Caracas’a uçtu. Yolcular ise yaklaşık 18 saat süren çileli yolculuğa büyük tepki gösterdi.

THY’nin, 27 Ekim’de gerçekleşen Havana-İstanbul uçuşu bağlantılı sefere dönüşünce yolcuları mağdur etti. Verda adlı bir yolcu, İstanbul’a gitmeyi beklerken ilk olarak temizliği yapılmayan uçağa girdiklerinde bir şaşkınlık yaşadı. Daha sonra ise rotanın Caracas olduğunu öğrenen Verda adlı yolcu, yaklaşık 18 saat süren çileli yolculuğu sikayetvar.com’a iletti.

Verda adlı yolcunun mailinden işte o çileli seyahat:

THY Havana-İstanbul Uçuşunda Bir De Caracas Durağı!

27 Ekim 2018 tarihinde TK 0183 numaralı uçuş ile Havana-İstanbul’a uçtuk. Fakat uçuşumuz için Havana Havalimanı’na gittiğimizde öğrendik ki uçağımız önce 2,5 saat Caracas’a uçup, orada tüm ekibin değişip daha sonra İstanbul’a yol alacakmış! 2,5 saat Caracas’a (daha da Güney oluyor) uçmamızın akabinde 2 saat 15 dakika Caracas’ta uçakta bekletildik. Bu esnada: tüm uçak temizlendi, uçak ekibi tamamen değişti, benzin alındı, uzak uçuş paketleri, battaniyeler ve yiyecekler yüklendi... (birkaç fotoğraf ekliyorum, video da mevcut) Total uçuş süremiz 18 saate yakın sürdü. Böyle bir durumdan nasıl oluyor da THY İstanbul-Havana-İstanbul-direk uçuş dedikleri-biletini alırken haberimiz olmuyor? Uçakta geçirmiş olduğumuz süre, üzerine Havana-Caracas arasında her yeri pis olan bir uçakta 2,5 saat geçirmemiz neden? Ne yapacak THY?