Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi 19 yaşında News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

YUSUF ZENGİN

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı-Tavşantepe Raylı Sistem Metro Hattı, 29 Ekim 2019’da açılacak.

İstanbul’un Anadolu yakasındaki Sabiha Gökçen Havalimanı’nı metro hattına entegre edecek Sabiha Gökçen Havalimanı-Tavşantepe Raylı Sistem Metro Hattı’nın açılacağı tarih belli oldu. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, metro hattının 29 Ekim 2019’da açılacağını belirtti.

TARİH ERKENE ÇEKİLEBİLİR!

Başkan Şahin, Kaynarca-Kurtköy-Sabiha Gökçen hattının Tavşantepe’den Sabiha Gökçen’e kadar olan kısmının Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapıldığını söyledi. Şu anda alt yapı çalışmalarının çok önemli bir kısmının bittiğine dikkat çeken Şahin, “Sinyalizasyon ve diğer çalışmalar devam ediyor. 29 Ekim 2019 tarihi fiili olarak ve resmi olarak açılış tarihi ama biz sürecin daha hızlı bitmesi için çalışmaları devam ettiriyoruz. 2019 yılında inşallah Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na kadar kesintisiz ulaşımın sağlanacağı metro hattına hep beraber erişmiş olacağız” dedi.