Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi 19 yaşında News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

YUSUF ZENGİN
Onur Havayolları (Onur Air), 6 kişi bilet alan Dusseldorf yolcularından 5’ini uçururken, biletini başkasına sattığı diğer kişiyi ise uçağa almadı.

Onur Air skandal bir olaya imza attı. Sinan adlı yolcunun anlattığına göre 6 kişi Dusseldorf’a gitmek için bilet aldı. Ancak Havalimanı’nda check-in (bilet ve bagaj işlemi) yaptırdıkları sırada 6. kişiye uçakta yer kalmadığı söylenerek ertesi gün yapılacak uçuşla Dusseldorf’a gönderileceği dile getiriliyor. Büyük hayal kırıklığı yaşayan Sinan adlı yolcu, daha sonra ise yaşadığı mağduriyeti sikayetvar.com’a iletiyor.

İşte o şikayet yazısı:

Onur Air Fazla Bilet Satıyor!

Onur Air’den 6 kişi bilet satın aldık. Havalimanında uçakta yer kalmadığı için beni uçağa almadılar. 5 arkadaşım check-in yaptı ama sıra bana gelince check-in yapmadılar. Bugün 05/11/2018 saat 10.35’de Düsseldorf uçağına binmek için 6 arkadaş havalimanına geldik. 5 arkadaşım check-in yaptı, sıra bana gelince uçakta yer kalmadı diyerek check in yapmadılar. Ertesi gün aynı saatteki uçağı beklememi söyleyip bir otel ismi verip gönderdiler. Ben otelde kalmak istemediğimi işimden ve çocuklarımdan dolayı bugün yeniden dönüş yapmam gerektiğini anlatmama rağmen bana yardımcı olmuyorlar. Biletleri önden ve grub halinde almamıza rağmen uçakta yer olmaması kötü. Başka şirketlerde veya first class da yer olmasına rağmen bana yardımcı olmuyorlar. Bütün yasal haklarımı kullanacağım!