Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi 19 yaşında News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

YUSUF ZENGİN

Onur Havayolları (Onur Air) uçağı, Gülhan Yıldız adlı yolcunun iddiasına göre büyük bir faciadan son anda kurtuldu. Uçağın kaptan pilotu başka bir uçağa çarpmamak için havada iki kez manevra yapınca lavaboda bulunan Yıldız, sarsıntı nedeniyle ciddi şekilde yaralanmış ve uçakta bayılanlar da olmuş.

Onur Air uçağı, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Berlin’e düzenlediği uçuş büyük bir facianın eşiğinden döndü. Gülhan Yıldız adlı yolcunun anlattığına göre yaşanan korkutucu olay Yıldız’ın lavaboya girdiğinde gerçekleşiyor. Yıldız, uçağın iki kez manevra yapması üzerine savrularak lavaboda sağa sola çarparak yaralanıyor. Yıldız, lavabodan dışarı çıktığında ise en yakın koltuğa oturtularak buzla müdahale ediliyor. Onur Air uçuş ekibi ve diğer yetkililer, uçaktan indikten sonra ise travma geçiren Gülhan Yıldız’ı hastaneye de götürmüyor.

Bu arada Yıldız’ın iddiasına göre kaptan pilot anons yaparak ‘karşı yönden gelen uçakla çarpışmamak için manevra yaptığını’ anlattığını söylüyor. Yıldız, yaşadıkları olayı ise sikayetvar.com’a şöyle aktarıyor.

İşte o yaşananlar:

Onur Air’den aldığım r1ypjl PNR numaralı uçak bileti ile İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Almanya’ya yola çıkan uçağınızda lavaboya gittiğimde uçak bir anda bir manevra yaparak bir tavana bir yere çarpmama neden oldu, bu sırada hosteslerin hiçbiri benim bağırışlarıma aldırmadan yerine oturup kendi can güvenliğini sağladılar, aynısı 2 defa yaşandı ve ben lavabo kabininden çıkamadım başımı ve ayağımı ciddi şekilde çarptım, kabinden zorla çıktıktan sonra en yakın koltuğa oturtulup sadece buz ile yolculuğuma devam ettirildim.

Pilotun anonsu ise karşı taraftan gelen uçakla çarpışmamak için yapmak zorunda olduğunu söyledi ayrıca birkaç kişi bayıldı. İndiğimizde geçmiş olsun dediler, bana hastaneye ihtiyacım olup olmadığını bile sormadılar. Hastaneye kendim gittiğimde ayağımı ve başımı ciddi bir şekilde çarptığımdan dolayı 15 günlük istirahat raporu verildi. Bu yüzden geçirdiğim 1 haftalık ziyaretimi evde yatarak geçirmek zorunda kaldım. Firmanızdan şikayetçiyim.