Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi 19 yaşında News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

YUSUF ZENGİN

HAVAİST, 15 Temmuz Demokrasi Otogarı-İstanbul Havalimanı hattında yarından itibaren yolcu seferlerine başlayacak.
İstanbul Otobüs İşletmeleri A.Ş. bünyesindeki HAVAİST otobüsleri, 29 Ekim’deki açılışın ardından İstanbul Havalimanı’nda tarifeli seferlerin başlamasıyla ilk etapta şehrin 4 ayrı noktasından 20 otobüsle seferlere başlamıştı. HAVAİST, yarından (8 Kasım) itibaren de 15 Temmuz Demokrasi Otogarı-Alibeyköy Cep Otogarı-İstanbul Havalimanı Hattı (İST- 3) seferlerine başlayacak. Böylece şehir merkezi ile İstanbul Havalimanı arasında 31 Aralık’a kadar 25 lüks otobüsle haftada 50 sefer gerçekleştirilecek.

OTOGAR-İSTANBUL HAVALİMANI 8 TL

HAVAİST’in, 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’ndan hareket ederek Alibeyköy Cep Otogarı’na uğradıktan sonra İstanbul Havalimanı’na devam edecek servisinin 45 kilometrelik mesafeyi 90 dakikada alması bekleniyor. Yolcular, 31 Aralık’a kadar yüzde 50 indirimli 8 lira karşılığında bu hattan ulaşım sağlayabilecek.

18 HATTAN ULAŞIM SAĞLANACAK

İki aylık sürecin ardından 31 Aralık 2018’de ise İstanbul Havalimanı’nın tam kapasite ile çalışacağı dikkate alındığında 18 hatta günlük 150 otobüs ile şehir içi Bagajlı Lüks Taşımacılık yapılacak. Şuanda ise 4 noktadan sefer gerçekleştiriliyor:

Yenikapı İDO-Bakırköy-İstanbul Havalimanı Hattı ( İST-1)

TÜYAP-Bahçeşehir-İstanbul Havalimanı Hattı ( İST-2)

Kozyatağı Metro-Tepeüstü-İstanbul Havalimanı Hattı (İST-7)

Taksim-Abdülhak Hamit Caddesi-Beşiktaş-İstanbul Havalimanı Hattı (İST-19)