Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi 19 yaşında News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

YUSUF ZENGİN

Atlasglobal Havayolları yeni üniformalarının, moda öğrencilerinin de katkısıyla hazırlanması amacıyla düzenlenen tasarım yarışması sonuçlandı. Yarışmayı Yaren Eren kazandı.

Havacılık sektöründe Türkiye’nin ilk Tasarım Hackathon’u sona erdi! İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Moda Tasarım Bölümü öğrencileri, Atlasglobal’in yeni kabin içi kreasyonu için 48 saat boyunca tasarım yaptı. Atlasglobal’den yapılan açıklamada, “Tüm yarışmacılarımıza özenli çalışmaları için çok teşekkür ederiz! Kazanan tasarımcımız Yaren Eren, Nisan 2019’da tanıtılacak yeni üniformalarımızın tasarımında görev alacak. Tebrik ederiz Yaren!” ifadeleri kullanıldı.

NİSAN 2019’DA TANITILACAK

Atlasglobal Havayolları, hazır giyim sektöründe dünyanın en modern üretim tesislerinden birine sahip HUGO BOSS Tekstil Sanayi işbirliğiyle yine bir ilke imza atmıştı. Proje kapsamında, Atlasglobal uçuş ekibinin yeni kıyafetlerini Dokuz Eylül Üniversitesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin Moda ve Tekstil Tasarım Bölümü öğrencileri tasarlayacaktı. ‘HackOurStyle’ sloganıyla başlayan çalışma kapsamında üniversite öğrencileri, tasarımlarını iki gün sürecek bir tasarım hackathonuyla hazırladı. Jüri tarafından seçilen tasarım ise 2019 yılı Nisan ayında kamuoyuna tanıtılacak ve birinci olan tasarım yeni dönemde Atlasglobal Havayolları ekibinin üniforması olacak.