Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

Havayolları Kabin Memurları Derneği TASSA’nın İyiliğe Uçanlar Platformu, Tekirdağ’da faaliyet gösteren köpek barınağı yani nam-ı diğer melekler barınağını ziyaret etti.

Kuruluşundan bugüne ‘paylaştıkça güzel’ felsefesiyle yola çıkan ve gerçekleştirdiği yardım faaliyetleri ile hem havada hem de karada ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldüren havayolları kabin memurları derneği TASSA, bu kez minik dostlarımızın yaralarını sardı.

TASSA yetkilileri, çağımızın en büyük sorunlarından birinin de kuşkusuz barınaklarda ve sokakta yardıma ihtiyaç duyan hayvan popülasyonunun her geçen gün artması olduğunu söyledi. “Aynı dünyayı paylaştığımız minik dostlarımızın barınma ve beslenme yani yaşam hakkı bizlerin elinde.” diyen dernek yetkilileri, “Onların bizlerden tek beklentisi bir kap su, biraz mama ve en önemlisi koşulsuz sevgi” şeklinde konuştu.

KÖPEKLER YALNIZ BIRAKILMADI

TASSA iyiliğe uçanlar platformu ve bu projeye destek vermek isteyen kabin memurları, Ekim ayında gerçekleştirilen ziyaret kapsamında 150’si felçli olmak üzere toplamda 400 köpek ve kedi ile melekler barınağında bir araya geldi. Kedi ve köpeklerin temel ihtiyacı olan yüzlerce kilo mama barınağa bağışlandı. Barınaktaki köpekler sevgiyle kucaklanırken ortaya renkli görüntüler çıktı.