Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi 19 yaşında News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

Hava İş Sendikası ile Aviation English Center arasında, ICAO level sınavları için işbirliği yaptı. Hava İş üyelerine sınav ücreti 150 TL indirimle 500 TL olacak. 4 saatlik oryantasyon eğitimleri de 350 TL yerine 250 TL verilecek.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı SHT-1DY Dil Yeterlilik Talimatı kapsamında yapılan ICAO level sınavlarında rekabet ortamı fiyatları da düşürdü. Hava İş Sendikası ile Aviation English Center arasında yapılan anlaşma ile sendika üyelerine sınav ücreti 500 TL olarak belirlendi.

SHGM tarafında yetkilendirilen ilk ve tek yerli kurum olan Aviation English Center tarafından yapılacak sınavlar 650 TL ücretle yapılacak. Ancak Hava İş Sendikası üyeleri sınavlara 500 TL ödeyerek girebilecek. Pilotların piyasaya göre daha uygun ücret ödeyerek sınavlara katılabilmesi için gayret gösteren Hava İş Sendikası’nın çabası ile sınav yetkisine sahip kurumlar arasında en uygun fiyat fırsatı ortaya çıktı.

Ayrıca sınav için özel olarak verilen 4 saatlik oryantasyon eğitimleri ise 350 TL yerine 250 TL olarak üyelerin faydasına sunulacak.

HANGİ FİRMA NE KADAR İSTİYOR?

Dil yeterlilik sınavı yapan firmalardan biri de Türkiye Havayolu Pilotları Derneği TALPA. Dernek, üye olmayanlardan sınav ücreti olarak 1200 TL alırken üyeler sınav için 700 TL ödüyor.

Antalya merkezli Aviation Academy’de ise sınav ücreti 590 TL, bir günlük oryantasyon eğitimi (8 saat) ise 1180 TL olarak isteniyor.

Özyeğin Üniversitesi’nde sınav ücreti 500 TL. İki saatlik oryantasyon eğitimi 540 TL.