YUSUF ZENGİN

Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi 19 yaşında News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor.

Reklam ve reklam haber için gokyuzuhaberci1@gmail.com

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği’nin (TALPA) 10 Aralık’ta gerçekleşecek 11. Genel Kurul Toplantısı öncesi üç pilot başkanlık için aday olup listelerini teslim etti.

TALPA’dan yapılan açıklamada Genel Kurul için adaylık sürecinin sonlandığı belirtildi. Hüseyin Murat Ersoy’un son anda TALPA Genel Kurul’u için listesini sunarak aday olması sürpriz olarak değerlendirildi.

TALPA’nın açıklaması ise şöyle:

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) 11. Olağan Genel Kuruluna ilişkin Dernek Tüzüğü gereği adaylık başvuruları için belirlenmiş olan süre, bugün(06 Aralık 2018) saat 17.00 itibarı ile tamamlanmış olup 3 Başkan adayının listelerini Dernek Merkezimize teslim ettikleri görülmüştür. Söz konusu başvurular tüzüğün ilgili maddesi uyarınca üç işgünü içinde  incelenecek ve gerekli  koşulları taşımadıkları saptanan adaylar var ise ilgili başkan adaylarına 10 Aralık 2018 günü saat 17.30’a kadar gerekli bildirim yapılarak yeni adaylarını 2 işgünü içinde bildirmeleri istenilecektir. Yeni bildirilen adayların da incelenmesinden sonra seçime girecek listeler ilk toplantı tarihi olan 16 Aralık 2018’den önceki son mesai günü olan 14 Aralık 2018 günü kesinleştirilerek ilan edilecektir.

Bugün itibarı ile Dernek Merkezimize teslim edilmiş olan 3 liste web sitemizde sunulmakta olup 11. Olağan Genel Kurulumuzun mesleğimizin vakar ve itibarına yakışır biçimde gerçekleşmesini diler, saygılar sunarız.