YUSUF ZENGİN

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, geçtiğimiz günlerde Kinshasa-İstanbul uçuşunda ‘Benel’ bebeğin doğumuna yardımcı olan uçuş ekibini ağırladı.

Uçuşta doğumu gerçekleştiren ekibi kutlayan Bilal Ekşi, aileye gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan THY Genel Müdürü Ekşi, “Biz ekibimizle gurur duyuyoruz Kinshasa-İstanbul uçuşunda Benel bebeğin doğumuna yardımcı olan ekibimizi tebrik ettik. Aldıkları eğitim  ve Anadolu misafirperverliği ile  süreci  profesyonellik ile yöneten değerli ekibimizi candan tebrik ederim. THY gurur markamız" ifadelerini kullandı.

HAVALANDIKTAN 3 SAAT SONRA SANCI BAŞLADI

Türk Hava Yolları'nın TK589 sefer sayılı Libreville (Gabon) - İstanbul uçağında seyahat eden Demokratik Kongo Cumhuriyeti uyruklu hamile yolcusu Musuamba Mıchoukayembe uçak havalandıktan yaklaşık 3 saat sonra, Nijer hava sahası üzerinde doğum sancıları yaşamaya başladı.

Kabin eğitim süreçlerinde, doğum vakaları ile karşılaştıklarında yapılması gerekenlere hâkim olan kabin memurları telaşlı yolcunun yanına giderek sakinleşmesini sağladı. Yolcu için steril bir ortam hazırlayan uçuş ekibi daha sonra doğum için tüm hazırlıkları tamamladı.

AİLEYİ TGS PERSONELİ KARŞILADI

Doğumun başlaması sonrasında kabin ekipleri aldıkları eğitim ile hamile yolcunun doktor olan eşinin desteğiyle birlikte doğumun gerçekleşmesini sağladı. 21 Yaşındaki yolcu Türkiye saati ile 05:25’te gökyüzünde sağlıklı bir erkek çocuğunu, 13 bin metrede dünyaya getirdi. Türk Hava Yolları’nın Boeing 737 Max-8 tipi uçağında hayata gözlerini açan bebeğin ve annenin durumunun iyi olduğu öğrenildi. Ailenin İstanbul’a iniş sonrasında bayrak taşıyıcının TK79 seferi ile San Francisco’ya uçuşu bulunuyor. Doğum yapan anne-baba ve bebeği Atatürk Havalimanı'nda Turkish Ground Services (TGS) personelleri tarafından karşıladı.