YUSUF ZENGİN

Devlet Hava Meydanlar İşletmesi (DHMİ) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak; sürekli artan trafiğe rağmen, alanında uzman çalışanların üstün gayretiyle emniyetli uçuşun adresi haline gelen Türk hava sahasında, 2018 Aralık sonu itibarıyla toplam 106 bin 839 trafik gerçekleştiğini açıkladı.

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, 2019’a Ankara Esenboğa Havalimanı çalışanlarıyla girdi. Havalimanı ziyaretleriyle ilgili izlenimlerini sosyal medya hesabından paylaşan Ocak, “Ziyaret fırsatı bulduğum Esenboğa Havalimanı’nda çalışan tüm meslek guruplarına mensup personelimiz, diğer havalimanlarındaki meslektaşları gibi yüksek görev bilinçleri, liyakatleri ve çalışkanlıklarıyla göz dolduruyorlar. Hepsiyle iftihar ediyorum.” ifadelerini kullandı.

İşte Funda Ocak'ın o paylaşımları:

Her geçen yıl daha çok büyüyen, daha çok gelişen, daha büyük proje ve yatırımlara imza atan bir kuruluş olmanın gururunu bize yaşatan kıymetli mesai arkadaşlarımın bir bölümüyle yeni yılı karşılamak için Türkiye Hava Trafik Merkezi ve Esenboğa Havalimanını ziyaret ettim.

 Türkiye Hava Trafik Merkezi, Esenboğa Havalimanı ARFF Müdürlüğü, Teknik Kule ve iş makineleri garajındaki çalışanlarımızın yeni yıllarını kutladım; onların tatil, gece, kar kış demeden gösterdikleri üstün gayret ve taşıdıkları hizmet heyecanına tanık oldum.

 Ziyaret fırsatı bulduğum Esenboğa Havalimanı’nda çalışan tüm meslek guruplarına mensup personelimiz, diğer havalimanlarındaki meslektaşları gibi yüksek görev bilinçleri, liyakatleri ve çalışkanlıklarıyla göz dolduruyorlar. Hepsiyle iftihar ediyorum.

 Ziyaretim esnasında arkadaşlarımın dile getirdikleri sorunlar ve ifade ettikleri çözüm önerilerini, ortak aklı esas alan yönetim üslubumuz gereğince inşallah titizlikle değerlendireceğiz.

 Bu samimi ve yararlı geçen ziyaret vesilesiyle Türkiye  Hava Trafik Merkezi ile ilgili bazı verileri paylaşmak istiyorum sizinle.

Avrupa ile Asya arasındaki hava trafiğini 7 gün 24 saat çok başarılı bir şekilde yöneten Türkiye Hava Trafik Kontrol Merkezi’nde görev yapan kıymetli arkadaşlarımızın başarılarımızdaki rolü çok büyük.

İleri teknoloji ile donatılmış, Avrupa’nın en büyüğü olan bu merkezimizde, 7/24 görev yapan çok iyi eğitimli, deneyimli personelimiz sayesinde,  yaklaşık 1 milyon km2’lik Türk hava sahasındaki hava trafik kontrol hizmeti tek merkezden veriliyor.

 Sürekli artan trafiğe rağmen, alanında uzman arkadaşlarımızın üstün gayretiyle emniyetli uçuşun adresi haline gelen Türk Hava sahasında 2018 Aralık sonu itibarıyla toplam 106 bin 839 trafik gerçekleşti.

 Yıl içinde tüm zamanların transit geçiş rekoru 29 Temmuzda 1603 trafikle kırıldı. Transit geçişte bir önceki yıla göre ortalama yıllık % 14 artış sağlandı.

Bizi içten misafirperverlikle ağırlayan  kıymetli arkadaşlarıma teşekkür ediyor,  yeni yılda  başarılarının devamını diliyorum.