YUSUF ZENGİN

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak’ı işaret ederek, Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarından biri olarak gösterilen İstanbul Havalimanı’nın altında bir kadının imzasının olduğunu söyledi.

TBMM Başkanı ve AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Cemile Sultan Korusu’nda medya temsilcileriyle bir araya geldi. Binali Yıldırım, DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak’ı işaret ederek, “Dünyanın en büyük havalimanının altında bakanlığı memur olarak girip benim Genel Müdür atadığım hanımefendinin imzası var” dedi.

BELEDİYEDE DE KADIN YÖNETİCİLER OLACAK

Yıldırım şu şekilde konuştu:

Kadınların iş gücüne katılma oranı da, karar mekanizmalarında yer almaları da gelişmiş tüm ülkelerde tartışılmaya devam eden bir sorun olmaya devam etmektedir. Türkiye seçme ve seçilme hakkıyla başlayarak kadınların sosyal ve siyasal hayata entegrasyonunda görece iyi olsa da, yeterli değil. İstanbul’da kadınların hayatın her alanında etkin olmaları için fırsat eşitliği sağlanması ve şehrin kararlarında söz sahibi olmaları için gerekli ortamı sağlayacağız. Pozitif ayrımcılık gibi uygulamaları sürdürülebilir bulmuyorum, ancak dikkatinizi çekeyim; dünyanın en büyük havalimanının altında bakanlığı memur olarak girip benim Genel Müdür atadığım hanımefendinin imzası var. Büyükşehir’de de elbette üst yönetimde hanımefendilerin yeri olacak.