YUSUF ZENGİN

Onur Havayolları (Onur Air), saat 18.00’da yapılması gereken Dusseldorf-İstanbul uçağının uçuş saatini yaşanan sorun nedeniyle 20.30 olarak güncelledi. Yolcuların tepki göstermemesi için yapılan bu düzenleme de yeterli olmayınca gecikme olduğu belirtilerek seferin uçuş saati 21.00 olarak yeniden güncellendi.

Yolcular arasında ‘en çok rötar yapan şirket’ olarak gösterilen ve bu konuda en çok şikayet yapılan şirketlerden Onur Air, Dussledorf-İstanbul uçuşunda yolcuların tepkisinden çekinerek uçuş saatinde değişikliğe gitti. Almanya’da yaşadığı sorun nedeniyle “Yazıklar olsun Onur Air” şeklinde tepki gösteren Anıl adlı yolcu, yaşadığı mağduriyeti sikayetvar.com’a iletti.

İşte o şikayet yazısı:

Onur Air Zaman Kaybına Neden Oldu!

06-01-2019 saat 18.00 da Duesseldorf-Antalya uçağı için saat 16.00 da havalimanına geldim. Uçak ile ilgili hiçbir bilgi bulamadım. 1 saat sonra yetkilileri bulup check-in sırasına girdim fakat uçakta sıkıntı olduğunu bilgi alamadıklarını söylediler. 1,5 saat sonra check-in gerçekleşti. Salona geçtiğimde ise uçuş saati 20.30 olarak güncellendi gecikme olarak değil uçuşu saatinin normal olarak gözükmesi ayıptır. Ardından 15 dakika sonra 21.00 gecikme yazdı. Bu nasıl bir sistemdir bu zaman kaybı ve yaşadıklarım ve harcadığım paralar için dava açacağım bana kötü zaman kaybına neden oldu. Yazıklar olsun Onur Air.