YUSUF ZENGİN

Hong Kong Havalimanı’nda, Türk yolculara ve özellikle ‘sakallı gençlere’ karşı sivil polisler tarafından sıkı güvenlik uygulaması başlatıldı.

Türk Hava Yolları (THY) ile Hong Kong’a giden Sinan Küfeoğlu adlı yolcu, havalimanında Türk yolculara karşı başlatılan sıkı güvenlik uygulaması ve ilginç soruları sosyal medya hesabından paylaştı.

Küfeoğlu’nun işte o açıklamaları:

THY ile İstanbul’dan Hong kong’a gittim. körüğün hemen çıkışına üç dört tane sivil polis yerleştirmişler. gözlerine tehlikeli görünen, sakallı genç erkekleri kenara çekip soru soruyorlardı. benim de önümü kesti bir görevli ve başladı sormaya:

nerden geliyorsun? nereye gidiyorsun? ne kadar kalacaksın? sana kim mail atıp seni buraya davet etti vs vs. en son ‘bavulunda illegal bir şey var mı? açıp aramama itiraz eder misin?’ dedi. bir saniye deyip fin pasaportumu verdim adama. ‘özür dilerim, geçebilirsin’ dedi.

özellikle 2013’deki ikinci kavimler göçünden sonra (mülteci krizi) Türkiye’nin ve Türklerin yurtdışındaki imajında çok büyük bir erozyon var. bakalım bu imaj daha ne kadar aşağı gidecek.

HONG KONG ULUSLARARASI HAVALİMANI

Seyahatiniz için maksimum kolaylığı sağlamak üzere tasarlanmış Hong Kong Uluslararası Havalimanı, tartışmasız dünyanın en ünlü havalimanı. Havalimanına bu ünü kazandıran en temel özellik ise dünyanın 150 noktasına yapılan uçuşlarla yine dünyanın en kolay transit geçiş sağlayan havalimanı olması. Ayrıca yolculara sunduğu hizmetler de ortalamanın çok çok üzerinde. Bir gün yolunuz Hong Kong havalimanına düşerse, ücretsiz playstation oynama, büyük sinema salonlarında 4D film izleme ve golf sahasında zaman geçirme yapabileceğiniz aktivitelerden sadece bir kaçı.