YUSUF ZENGİN

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle mesaj yayınladı.

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajında, “Sektörümüzdeki gelişmeleri dikkatle izleyip haberleştiren, kıymetli eleştiri ve yorumlarıyla ufkumuzu açan medya mensuplarının özetlemeye çalıştığım başarılarımızdaki payı çok büyüktür. Hepsine minnettarım.” ifadelerini kullandı.

Funda Ocak’ın yayınladığı mesaj şöyle:

Cumhuriyet tarihinin en büyük havacılık yatırımlarını son 16 yılda hayata geçiren Türkiye, havalimanı yapımı ve işletmesinde dünya nezdinde itibar gören bir ülke haline  gelmiş bulunuyor.

Küresel havacılığın zirve projesi İstanbul Havalimanı'nın ülkemize kazandırılması ve  yurdumuzun birbirinden güzel havalimanları ile  donatılmasında üstümüze düşen öncü rolü en iyi şekilde yerine getirmenin huzuru içindeyiz.

1 milyon kilometre karelik hava sahamızı, uzman personelimiz ve en son teknolojiye sahip seyrüsefer sistem ve cihazları ile yönetiyoruz.

İnovasyon, araştırma-geliştirme faaliyetlerine önem veriyor, ileri teknolojiyi sıkı bir şekilde takip ediyoruz.

2018 yılında 210 milyon yolcuya en mükemmel hizmetin sunulduğu Havalimanlarımız, işletme kalitesi ve yolcu artışı bakımından Avrupa'nın zirvesine yerleşerek rekorlarını itibarlı ödüllerle taçlandırmaya devam ediyor.

Geldiğimiz yeri yeterli görmüyor, yenilikçi bir anlayış ve bilgi çağının gerektirdiği ileri vizyonla küresel havacılıktaki gelişmeleri dikkatle takip ederek yeni hedeflere ulaşmak için geleceğe koşumuzu sürdürüyoruz.

Sektörümüzdeki gelişmeleri dikkatle izleyip haberleştiren, kıymetli eleştiri ve yorumlarıyla ufkumuzu açan medya mensuplarının özetlemeye çalıştığım başarılarımızdaki payı çok büyüktür. Hepsine minnettarım.

Bu duygularla, değerli basın mensuplarının “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü en içten duygularımla .kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.