YUSUF ZENGİN

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin (DHMİ) ‘2019 Yılı Koordinasyon Toplantısı’ sona erdi. Toplantıda kesilen pastadaki, ‘Dünyanın en büyük havalimanında bir kadının imzası var’ yazısı dikkat çekti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcımız Enver İskurt, DHMİ Kongre Merkezi’nde 10-12 Ocak arasında yapılan ‘DHMİ 2019 Yılı Koordinasyon Toplantısı’nın son gününe katıldı.

Bakan Yardımcı Enver İskurt’un toplantıya katılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, iki gün devam eden toplantıda, 2018 yılının mali, istatistiki, idari her türlü gelişmelerini değerlendirdiklerini ve aksayan noktaları tartıştıklarını söyledi. Ocak, “Onların beklentilerini dinledik. Bizim onlardan beklentilerimiz nelerdir, bunları ortaya koyduk. Karşılıklı güzel bir istişare toplantısı oldu. Şu anda burada 49 meydanımız temsil ediliyor. Aynı zamanda da daire başkanlarımız, genel müdür yardımcılarımızla kapsamlı, çok faydalı bir yönetim toplantısını yaptık ve bitirdik. Arkadaşlarımla birlikte çok başarılı bir yıl geçirdik, mutluyuz. 2019’da inşallah ülkemize daha faydalı, ekonomiye daha fazla katkı sağlayacak, sektörümüze yararlı çalışmalar yapacağız. Sizin toplantımızın ikinci gününü onurlandırmanızdan mutluluk duyduk, hoş geldiniz, şeref verdiniz.” dedi.

İSKURT: ÖNÜMÜZDE ÇOK BÜYÜK HEDEFLER VAR

Toplantıda konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İskurt, DHMİ’nin son 16 yılda başarı çıtasını sürekli yükselttiğini söyledi. Önlerinde çok büyük hedefler bulunduğunu dile  getiren İskurt, şöyle konuştu:

“DHMİ’nin sürekli çıtayı yükselten bir grafiği var. 2018 yılının değerlendirme kriterlerine baktığım zaman sadece dikkat çekici olarak bir tanesini söyleyeyim, yüzde 50 oranında mali yönden ciddi bir başarı var. Tabi bu başarıların mimarı olarak yukarıda büyük bir ailemiz var, bakanlığımız var, ama en önemlisi sahadaki çalışanlarımız var.  Bunlar hep sizin sayenizde oluyor. Sizin sahadaki uygulamanız, çabalarınız, gayretleriniz, etkin kapasiteniz bu başarıya yansıyor. Bu vesileyle Funda Hanım’ın şahsında hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Önümüzde yine çok büyük hedefler var, hep birlikte bu hedeflere ulaşmaya gayret edeceğiz.”.

PASTADA DİKKAT ÇEKEN DETAY!

Koordinasyon Toplantısı sonrası üzerinde kule ve uçak bulunan pastadaki yazı ise dikkat çekti. Pastanın önünde yazan, ‘Dünyanın en büyük havalimanında bir kadının imzası var’ sözünü önceki gün TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım tarafından söylenmişti.

Yıldırım, DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak’ı işaret ederek, Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarından biri olarak gösterilen İstanbul Havalimanı’nın altında bir kadının imzasının olduğunu kaydetmişti.

TBMM Başkanı ve AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Cemile Sultan Korusu’nda medya temsilcileriyle bir araya geldi. Binali Yıldırım, DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak’ı işaret ederek, “Dünyanın en büyük havalimanının altında bakanlığı memur olarak girip benim Genel Müdür atadığım hanımefendinin imzası var” dedi.