TAV özel güvenlik çalışanının kontrolü sırasında Atatürk Havalimanı Kapalı Otoparkı’ndaki lüks araçtaki çantadan yüksek miktarda nakit para, döviz ve çek bulundu.

İstanbul Atatürk Havalimanı otoparkında kapısının açık olduğu fark edilen lüks bir cipte yüksek miktarda çek ve yaklaşık 70 bin lira değerinde Türk parası ile döviz bulundu. Polis gözetiminde tutanak altına alınan buluntular teslim edilmek üzere TAV kayıp eşya ofisine teslim edilirken, Havalimanı yetkilileri de araç sahibine ulaşmak için incelemelerde bulunuyor.

Edinilen bilgilere göre İstanbul  Atatürk Havalimanı İç Hatlar Otopark’nda görevli TAV Özel Güvenlik personeli, bugün yaptığı rutin kontroller sırasında 2. kat mavi otoparkta lüks bir cipin kapılarının kilitlenmediğini tespit etti. Bunun üzerine 34 BRL 40 plakalı lüks marka beyaz bir cipi kontrol eden güvenlik görevlileri bagajda ağzı açık bir çanta buldu. Ardından olay yerine polis ekipleri çağrıldı.

PASAPORT DA BULUNDU

Çantada yapılan incelemede çok sayıda çek ile Türk Lirası ve yüksek miktarda dövizden oluşan nakit para çıktı. Yapılan sayımda, 2 milyon 740 bin Lira değerinde çek, 34 bin 925 Türk Lirası, 5 bin 915 dolar, 25 Euro ve 866 Moldova Leyi çıktı. Ayrıca tutanakta bir pasaport, 2 adet güneş gözlüğü, araç ruhsatı da kayıt altına alındı.

CİPİN CAMINA NOT BIRAKILDI

Araç sahibinin bulunması için harekete geçen görevliler, önce terminal içerisinde anons yaptırdı. Ancak sonuç vermemesi üzerine çanta ve içindekiler tutanak altına alındıktan sonra TAV Kayıp Eşya Ofisine teslim edildi. Görevliler aracın camına da konuya ilişkin bir not bıraktı.