YUSUF ZENGİN

Türk Hava Yolları (THY), son iki yılda istifa yoluyla şirketten ayrılan pilotlara geri dönmeleri için Nisan 2019’a kadar süre verdi. Nisan 2019’dan itibaren istifa yoluyla THY’den ayrılan pilotlar ise bir daha geri dönemeyecek.

THY’den kokpit ekiplerine gönderilen yazıda aidiyet duygusuna vurgu yapıldı. THY bünyesinde çalışan ve bağlılıkla görevini sürdüren çalışanlardan gelen talep üzerine aidiyet duygusu gösteren pilotların haklarını korumak için gönderildiği belirtilen yazıda, 2017 yılından sonra istifa eden pilotların geri dönebilmesinin önünün açık olduğu, ancak Nisan 2019 yılından itibaren istifa yoluyla THY’den ayrılan pilotlara kapıların tamamen kapatılacağı vurgulandı.

THY’DEN İSTİFA EDEN PİLOTLARA ŞU ÇAĞRI YAPILDI:

Ortaklığımızda görev yapmış ve 2017 yılından itibaren kabul edilebilir nedenler dışında (gönüllü olarak TSK’ya dönmek vb.) istifa ederek ayrılmış pilotların başvurularının, kurum içi dengelerin ve aidiyet duygusuna sahip çalışanlarımızın gözetilmesi, senyorite listesini beklemeyip Ortaklığımızdan ayrılan, başka şirketlerde kazanılan tip/ünvan değişiklikleriyle geri gelmek isteyen pilotların engellenmesi ve Ortaklığımıza geri dönmek isteyen pilotlara yönelik belirli süreli bir hak tanınması amacıyla Mart 2019 sonuna kadar başvuruların kabul edilmesi...