YUSUF ZENGİN

Türk Hava Yolları (THY), İstanbul Havalimanı’ndan Turkish Cargo ile ilk yurt içi ve yurt dışı hava kargo gönderimini gerçekleştirdi. İlk uçuşta Ankara ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) Türk bayrağı taşındı.

THY’nin alt markası Turkish Cargo, İstanbul Havalimanı’ndan ilk yurt içi ve yurt dışı hava kargo gönderimini gerçekleştirdi. Turkish Cargo’nun sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Tarihe geçen taşımalarda şanlı bayrağımızı, Ankara ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gururla taşıdık. Aynı tarihte ilk ticari taşımalarımızı da gerçekleştirerek yeni evimizdeki operasyonlarımıza başlamış olduk.” ifadeleri kullanıldı.

TÜRKİYE DÜNYANIN LOJİSTİK MERKEZİ

Turkish Cargo, ilk ticari yurt içi kargosunu TK 2124, yurt dışı kargo gönderimini ise TK 0978 sayılı sefer ile gerçekleştirdi. Yapılan paylaşımda Türkiye’nin, 6 milyon ton kargo taşıma kapasitesiyle dünyanın lojistik merkezi haline geleceği kaydedildi.

Paylaşımda ayrıca “Küresel hava kargo sektöründeki etkili performansıyla en hızlı büyüyen hava kargo markası olarak; yatırımlarımız ve gelişen filomuzla artan lojistik taleplere yönelik özel ve pratik çözümler üreterek, 2023 yılı hedeflerimize emin adımlarla yürümekteyiz.” ifadelerine yer verildi.