YUSUF ZENGİN

Türk Hava Yolları (THY); pilot ve kabin memurlarına (hostes) yönelik İstanbul çıkışlı uçuşlarda uyguladığı psikoaktif madde ve limit dışı alkol kullanımı tarama testlerini, İstanbul varışlı seferlerinde de gerçekleştirecek.

THY Yönetimi tarafından personele yapılan duyuruda, pilot ve hosteslere uygulanacak testlerin THY sağlık personeli tarafından sefer sonrası yolcu inişini takiben gerçekleştirileceği belirtildi.

THY tarafından personele gönderilen o yazı:

THY A.O.’nun ‘Uçuş Personeli Alkol ve Psikoaktif Madde Kontrollerine İlişkin Talimat (SHT-3M)’ kapsamında çalışan personelinin görevi esnasında psikoaktif madde ve limit dışı alkol kullanımını tespit etmeye yönelik rastgele tarama testi yapmakla yükümlüdür. İstanbul çıkışlı seferlerde yürütülen uygulamaya ek olarak, İstanbul varışlı seferlerde de alkol ve psikoaktif madde testleri yapılmaya başlanacaktır. Testler, Ortaklığımız sağlık personeli tarafından sefer sonrasında yolcuların inişini takiben uçak başında yapılacaktır. Uçuş ve kabin ekibi üyelerinin sağlık personeline gereken yardım ve kolaylığı göstermesi hususuna rica eder, emniyetli uçuşlar dileriz.