Yusuf ve Büşra’nın dokunulmazlık kolyesi aldığı haftada kadın – erkek yarışmacılarının sayılarının eşit olarak devam etmesi adına bu hafta eleme potasına 3 erkek yarışmacı çıkarıldı.
10 gündür sakatlığı olan Atakan çoğunluğun yazması sonucu eleme potasına girerken, Hakan ve Bora ise Yusuf ile Büşra’nın verdiği diğer iki isim olarak belirlendi. Eleme için oylamanın sonlanmasının ardından elenen kişi Hakan Kanık oldu.


Bora Edin kimdir? Survivor Bora Edin kaç yaşında ve nereli?
Bora Edin Survivor 2019 arasında en iddialı isimlerin başından geliyor. Tanıtımlarda kendilerini anlatan yarışmacılar arasında en dikkat çeken çeken isimlerden biri Bora Edin oldu.
23 Mart 1984 doğumlu Bora Edin, 7 yaşına kadar İsviçre’de yaşadı. Lisede eğitim için Malta’ya gitti ve burada Hibernians futbol takımında oynadı. 2 yıl sonra Türkiye’ye dönüş yaptı, Yeditepe Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümünde okudu. Yeditepe Üniversitesi’nde futbol takımında kaptanlık yaptı. Dünyanın 47 ülkesindeki üniversitelerin katılım sağlandığı Salon Futbol Turnuvası’nda şampiyon oldular. Profesyonel altyapılarda ve amatör kulüplerde lisanlı olarak futbol oynadı. Futbol dışında pinpon, tenis, yüzme gibi pek çok sporla uğraşıp başarılar elde etti. Şu anda CrossFit eğitmenliği yapıyor.

Atakan Işıktutan kimdir? Survivor Atakan Işıktutan kaç yaşında ve nereli? ATAKAN IŞIKTUTAN'IN BİYOGRAFİSİ
15 Aralık 1994’te İstanbul Şişli’de doğan Atakan Işıktutan’ın memleketi Rize. 2016’da İstanbul Maltepe Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olan Atakan, 2018 yılında Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünde yüksek lisansa başladı ve hala devam ediyor. Sporla 4 yaşında yüzmeyle tanıştı ve o günlerden sonra hayatıdan hiç çıkarmadı. İlkokul, ortaokul ve lise yılları basketbolla geçti, İstanbul içerisinde güzel başarılar elde etti. 2013’te basketbolu bıraktı ve fonksiyonel fitness adı altında CrossFit'le tanıştı. Son yıllarda CrossFit yarışmalarına katılıp başarılar sergiledi. 2018’de yapılan son şampiyonada kendi kategorisinde 1., yine aynı sene yapılan salon Türkiye Kürek Şampiyonası’nda 2. oldu. Ayrıca diksiyon ve oyunculuk eğitimleri aldı.

HAKAN KANIK kimdir? Survivor HAKAN KANIK kaç yaşında ve nereli? HAKAN KANIK'İN BİYOGRAFİSİ
17 Haziran 1999 İstanbul doğumlu Hakan Kanık okul hayatına Amerika’da başladı. Sonra Türkiye’ye dönüş yaptı ve basketbolla başladı. Basketbol koçu kendisini atletizme yönlendirdi; ama aşırı zayıflıktan ötürü vücut geliştirme sporuna geçiş yaptı. 15 yaşında ailesinden bağımsız yaşamaya başladı ve yemek yapmaya bu dönemde karar verdi. Üniversitede heykel bölümünü tercih etti; fakat çok mutlu değildi. 1 ay gittikten sonra üniversiteyi bıraktı ve profesyonel aşçılık macerası başladı.