İstanbul Havalimanı’nda bugün lansmanı yapılan Premium paketlerdeki fiyat farklılığı kafaları karıştırdı. Aynı fiyat olması gereken aynı ürün TL ve Euro olarak fiyatlandırılınca ortaya 6 kat farklı fiyat çıktı.

6 Nisan’dan itibaren faaliyetlerine başlayacak olan İstanbul Havalimanı’nda bugün Premium Pass adı altında ürünlerin tanıtım toplantısı yapıldı. Şu sıralarda İGA’da devam eden toplantıda Premium ürünler hakkında basına bilgi verildi ve ürün içerikleri tanıtıldı.

Ancak, mobil uygulama üzerinden yapılan satışta bir detay Airporthaber’in dikkatinden kaçmadı. Premium ürünler içerisinde yer alan Dış Hat CIP salon kullanımı bir kişi için KDV dahil 59 TL olarak fiyatlandırılırken aynı ürün bir başka satın alan kişi için 59 euro olarak fiyatlandırıldı.

Aynı şekilde yolcu karşılama hizmeti bir kullanıcı için 99 TL, bir başka kullanıcı için ise 99 euro olarak ücretlendirildi.

Terminal içerisinde uçağa hızlı ulaşabilmek için kullanılacak olan Buggy adlı aracın kullanım ücreti ise yine kişi başı 5 TL ve 5 Euro olarak ücretlere yansıtıldı.
Paket halinde sunulan Plus, Extra ve Premium paketler ise 299 TL, 399 TL ve 799 TL yerine yine Euro cinsinden 299 euro, 399 euro ve 799 euro olarak fiyatlandırıldı.

Bunun bir uygulama hatası olup olmadığı konusu henüz bilinmezken, akıllara Sultanahmet esnafının Türklere ve turistlere yönelik şu tarifesi geldi: Tuvalet 1 TL & Toilet 1 euro

©AirportHaber

 

İŞTE O TARİFELER: