Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi’nde bir dizi ziyarette bulundu.
İlk olarak Genel Müdür Prof. Dr. Temel Kotil’i ziyaret eden Samsun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mahmut Aydın ve rektör yardımlarına, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aydın Mısırlıoğlu da eşlik etti.

Görüşmede üniversitenin fiziki şartları ve akademik personeliyle ilgili bilgilerin paylaşılmasının ardından havacılık ve uzay araştırmaları alanında işbirliği imkanları üzerinde duruldu. Oldukça yapıcı ve verimli geçen görüşmede, üniversiteye hem akademik hem de proje desteği vermekten mutlu olacaklarını ifade eden Genel Müdür Prof. Kotil, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek rektöre yerli imkanlarla geliştirilip üretilen ilk genel maksat helikopteri Gökbey’in maketini hediye etti. Ziyarette, 6A uydusu ve testleri hakkında bilgi alındı.

SÜ, ARAŞTIRMA ÜNİVERSİTESİ OLACAK

Rektör Aydın, Havacılık ve Uzay Sanayi'nin son yıllarda kat ettiği olağanüstü gelişmelere dikkati çekerek, araştırmayı ve AR-GE’yi merkeze alan bir üniversiteyi hayata geçirmek için aşkla çalışma bilincinin kendilerinde pekiştiğini ifade etti. Feride İÇKİLLİ