YUSUF ZENGİN

Türk Hava Yolları (THY) pilotlarından Elif Güveyler, bundan sonra yurtdışında bir havayolunda görev yapacağını belirterek şirketten istifa ettiğini açıkladı.

THY’nin gözde pilotlarından Elif Güveyler, istifa haberini sosyal medya hesabından duyurdu. ‘1 Nisan şakası’ yapmadığını dile getiren Güveyler, bundan sonra yurtdışında bir havayolu şirketinde görev yapacağını kaydetti.

BENİN’Lİ İKİZLERİ EVLAT EDİNMİŞTİ!

THY pilotu Elif Güveyler, İzmir’de dünyaya geldi. İşçi bir babanın dört çocuğundan birisiydi. Zor şartlarda ortaokulu ‘imam hatip’te bitirdi. 28 Şubat sürecinden sonra öğretmen lisesini kazanıp Konya’ya gitti. Askeri okulda okuyup pilot olmak hayaliydi. Ancak İmam Hatip Lisesi mezunu olduğu için buna hiç ihmal vermedi. Fakat o yine de 14 sınavın hepsini geçti. Mülakatlar ise hüsranla bitti. O da Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümüne girdi.

Elif Güveyler’in pilotluk hayali ise hiç dinmedi. Türk Hava Kurumu’nun İzmir’deki uçuş okuluna gitmeye karar verdi. Okulu başarıyla bitirip pilotluk üniformasını giyindi. Ardından Türkiye’nin gururu olan THY’de işe girdi. Beninli bir pilot ile tanışması onu inanılmaz bir hikayeye yönlendirdi. Söz konusu pilot sayesinde Benin’de bir yetimhaneyi ziyaret etti. Yetimhanedeki çocuklarla tanışıp, onlarla ilgilendi. Sonra bir gün kendisine ikiz kız çocuğunun fotoğrafları gönderildi. Ve Elif Kaptan, anneleri 7 aylıkken ölen bu çocukları evlat edinmeye karar verdi.