YUSUF ZENGİN

Türkiye’nin milli havayolu Türk Hava Yolları’ndan 1 ay önce bilet alan yolcu İstanbul’dan Sinop’a aldığı biletinin Samsun olarak değiştirildiğini, müşteri hizmetlerini arayarak Samsun’dan Sinop’a nasıl gideceğini sorduğunda ise kendi imkanlarınızla yanıtını aldı.

Şikayetini dile getiren yolcu yaşadıklarını şöyle anlattı.

“Yaklaşık bir ay önce İstanbul-SİNOP gidiş dönüş olarak uçak bileti almış bulunmaktayım. Türk Hava Yolları önce Atatürk hava limanı olan yeri İstanbul Havalimanı olarak güncelleyip sonra uçuş saatlerinde değişiklik yaptığına dair mesaj göndermiştir.

21 Nisan tarihli dönüş uçağımı Sinop tan Samsun'a ve 11.00 olan saati 7.45 e çekmiştir. Çağrı merkezini aradığımda Samsun'a çekilen uçuşum için servis ve ya yoksa ulaşım ücreti konusunda ne yapmamız gerektiğini sordum. Servis olmadığını, Samsun'a ulaşım ücretinin karşılaması gibi bir işlemin faturayı alıp taraflarına gönderdiğimde olumlu ya da olumsuz dönüş yapacaklarını ilettiler. Öncelikle internet sitelerinde paylaşmış oldukları bildirimde kendilerinden kaynaklı değişimlerde ki havayolu değişikliğinde ulaşım ücreti karşılanacağı yazılmıştır.

İkincisi bu durum neye göre kime göre olumlu ya da olumsuzdur. Ben Sinop'un ilçesinde ikamet etmekteyim, gidebilecek olsa idim zaten Samsun'dan biletimi alırdım kaldı ki benim için maddi anlamda da külfet olan bir şey ben neden tercih edeyim.

Türk Hava Yolları beni bu uçuşta gerçekten mağdur edip hayal kırıklığına uğratmıştır. Aktardıkları müşteri temsilcisi tamamen müşterinin ihtiyaçlarını anlamama odaklı olup konu ile ilgili yardımcı olmaya çalışmamıştır.

İnternet sitesine yazdığınız bildirimde de neye göre olumlu ya da olumsuz kriterleriniz varsa lütfen onu da eklemeyi unutmayın”