YUSUF ZENGİN

Antalya'da dağlık alanda bir kişinin cesedinin bulunmasından 10 yıl sonra cinayet zanlısı olarak tutuklanan Pilot Asım Onur Ceyhan'a, 25 yıl hapis cezası verildi.

Antalya'da 11 yıl önce bir kişinin dağlık alanda ölü bulunmasıyla ilgili tutuklanan sanık Pilot Asım Onur Ceyhan, hakim karşısına çıktı. Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanık Asım Onur Ceyhan, öldürülen Erdoğan Akbaş'ın yakınları ve taraf avukatları katıldı. Duruşma savcısı mütalaasında, sanığın cep telefonuyla "Suç delili ve parmak izi nasıl yok edilir" gibi internetten yüzden fazla araştırma yapıldığının tespit edildiğini belirtti.

MÜEBBET HAPİS İSTENMIŞTİ

Edinilen bilgiye göre maktulle telefonla en son görüşen kişinin sanık Pilot Ceyhan olduğu vurgulanan mütalaada, pilotun 'kasten öldürme' suçundan müebbet hapisle cezalandırılması istendi.

Karar öncesi söz verilen Asım Onur Ceyhan, masum olduğunu belirterek, "Erdoğan Akbaş'ı öldürmüş olmam için bana daha ağır şeyler yapmış olması gerekirdi" diye savunma yaptı.

Mahkeme heyeti, sanık Asım Onur Ceyhan'a, 'kasten öldürme' suçundan 25 yıl hapis cezası verdi.

ALACAK-VERECEK İDDİASI

Antalya'nın Kemer ilçesinde masörlük yapan Erdoğan Akbaş'ın cesedi, 2008 yılında, Döşemealtı ilçesi Dağbeli bölgesindeki dağlık alanda bulunmuş, olaydan 10 yıl sonra gözaltına alınan 4 şüpheliden özel bir havayolu şirketinde pilotluk yapan Asım Onur Ceyhan tutuklanmıştı. Cinayetin ikili arasında yaşanan borç-alacak anlaşmazlığı nedeniyle işlendiği iddia edildi.