YUSUF ZENGİN

Almanya'daki oyunlarına gitmek üzere İstanbul Sabih Gökçen Havalimanı'na gelen ünlü tiyatro sanatçısı Müjdat Gezen, pasaportunda sorun olduğu gerekçesiyle yurt dışına çıkamadı. Ancak daha sonra Emniyet Müdürlüğü'nden sorunun sistemsel bir hatadan kaynaklandığı açıklandı.

Edinilen bilgiye göre Müjdat Gezen, Almanya'nın Duisburg, Köln ve Frankfurt şehirlerinde oynayacağı oynunlar için bugün saat 07.00 sıralarında Sabiha Gökçen Havalimanı'na geldi. Ancak Gezen'e, pasaportunda bulunan 'idari kısıtlama' nedeni ile yurt dışına çıkışına izin verilmedi. Bunun üzerine Müjdat Gezen Havalimanı'ndan ayrıldı.

Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Müjdat Gezen'in avukatı Celal Ülgen, "Yurt dışında oyunu vardı. Ekip gitti Müjdat Gezen gidemedi. Pasaport iptali yargısal bir işlem değil idari bir işlemdir. Üstelik bize bildirilmeyerek büyük zarara uğramamıza neden olundu" dedi.

Bir süre sonra tekrar açıklama yapan Ülgen, "Emniyet müdürlüğünden aradılar. Sistemsel bir hata olduğunu ve Müjdat Gezen'in yurt dışına çıkabileceğini, pasaportunu derhal vereceklerini söylediler. Özür de dilediler. Müjdat Gezen oyuna yetişmeye çalışacak" dedi.