YUSUF ZENGİN

Dünyanın en iyi havalimanlarının seçildiği ve 40’tan fazla ülkedeki yolcuların katılımıyla yapılan ankette, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı da yer aldı.

AirHelp.Com, dünyanın en iyi havalimanlarını seçti. 40’tan fazla ülkeden ve 40 binden fazla yolcunun katıldığı ankette ise ilk 30 sırada Türkiye’den İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı yer aldı. Listede ilk sırada ise Katar’ın başkenti Doha’da yer alan Hamad Havalimanı oldu.

29. OLDU

Toplam 133 havalimanının dâhil olduğu listede İstanbul’un şehir havalimanı olan Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, 10 üzerinden elde ettiği ortalama 7,93 puanla 29’uncu sırada yer aldı. Ankette Sabiha Gökçen Havalimanı’na zamanında kalkış oranı için 7,8, terminal içi servis kalitesine 8,3 ve yiyecek-içecek alanlarının kalitesi için de 8,1 puan verildi.

ATİNA 3. OLDU!

AirHelp.Com’dan yapılan açıklamada yolcuların verdiği puanların yüzde 60’ını zamanında kalkış oranları, yüzde 20’sini havalimanlarında verilen servis hizmetinin kalitesi ve yüzde 20’sini de yemek alanları ve alışveriş noktalarının oluşturduğu belirtildi. Listede Katar’ın başkenti Doha’da bulunan Hamad Havalimanı 10 üzerinden 8,39 puan alarak dünyanın en iyi havalimanı seçildi. Tokyo’daki Haneda Havalimanı 8,39 puanla ikinci sırada, Yunanistan’ın Atina Havalimanı ise 8,38 puan ile üçüncü sırada yer aldı.

GÖZDE HAVALİMANLARI GERİDE KALDI

Sabiha Gökçen Havalimanı listede Londra’da bulunan Heatrow Havalimanı, New York John F.Kennedy Havalimanı, Paris Charles de Gaulle Havalimanı gibi dünyanın önde gelen havalimanlarını geride bıraktı.