YUSUF ZENGİN

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA), kuruluşunun 61'nci yıldönümü nedeniyle Anitkabir'i ziyaret etti. Derneğin kuruluş yıldönümü töreni ise Ata'nın huzurunda gerçekleştirildi.

TALPA'nın yöneticileri ile üyeleri, aileleriyle Ankara'da Anıtkabir'e giderek Ata'nın huzuruna çıktı. Derneğin 61’nci kuruluş yıldönümü törenini Anitkabir'de yapan Pilotlar, burada ilk olarak saygı duruşu gerçekleştirdi. Daha sonra da TALPA adına Yönetim Kurulu Başkanı Kaptan Pilot H. Murat  Ersoy, ATA’nın mozolesine çelenk koydu.

TALPA heyeti daha sonra da, Misak-ı Milli kulesine geçti. Kaptan Pilot Murat Ersoy, Anıtkabir özel defterine ziyarette ilgili mesajını yazarak imzaladı.

Ersoy şunu yazdı:

YÜCE ATA’M,

Bugün Türkiye Havayolu Pilotları Derneğinin 61. kuruluş yıldönümü vasıtasıyla saygı, sevgi ve özlemle huzurunda bulunuyoruz. Hem şahsım adına hem de ait olduğum kurum ve camia adına biliyoruz ki, bugünlere ulaşabildiysek hepsi senin ve bizlere emanet ettiğin Cumhuriyetimizin sayesindedir.

Bizler Yurtta sulh Cihanda Sulh diyecek  kadar tüm Dünya’yı kucaklamış ve yine tüm Dünya tarafından lider olarak benimsenmiş, bir dehaya, Ata’ya sahip olduğumuz için minnet doluyuz. Biliyoruz ki, seni sevmek ve yaşatmak senin ilkelerini benimsemek ve yolundan ayrılmamaktır.

“İstikbal Göklerdedir” diyerek bizlere emanet ettiğin bu gökyüzünü ve bu vatanı ilelebet yaşatacağımıza bir kez daha ant içeriz. Atatürkçü düşünceyi son nefesine kadar yaşatmış ve aktarmış bir babanın evladı olarak söz veriyorum ki tüm evlatlarımız da senin ışığında yürüyerek aydınlıklara ulaşmaya devam edeceklerdir.

MÜZEYİ GEZDİLER

Törenin ardından TALPA heyeti ve diğer katılımcılar, rehber eşliğinde Anıtkabir Müzesi’ni gezdi.